Boys Soccer All-State 2014
Members of the Wyoming Coaches Association have voted on who they believe are the best boys soccer players in the state, regardless conference affiliation.
A player must make the all-conference list, in order to be considered for the all-state list.
4A:
Forwards:
Noah Snider - Laramie
Alex Germann - Gillette (2012 and 2013 selection)
Tayton Montgomery - Central
Seth Romsa - Kelly Walsh
Colter Carzoli - Sheridan (2013 selection)
Alan Wendlandt - Rock Springs
Mid-Fielders:
Tristan White - Riverton (2013 selection)
Andrew Barnes - Laramie (2013 selection)
Camdin Hinkel - Gillette (2013 selection)
Tanner Trumble - Green River
Tyler Greener - Gillette (2013 selection)
Connor Shipman - Natrona
Robert George - Kelly Walsh (2013 selection)
Hayden Humphrey - Central
Defenders:
Gavin Worden - Laramie
Jaden Allen - Gillette
Lane Knievel - Gillette
Caleb Ogg - Riverton (2013 selection)
Lane Barten - Sheridan
Tony Menghini - Central
Logan Dahill - East
Brock Lancaster - Rock Springs
Goalies:
Andrew Hays - Gillette (2013 selection)
Kyle Russell - Laramie
Alexander Marchal - Green River
3A:
Forwards:
Will Horstman - Jackson (Senior) (2012 and 2013 selection)
Zane Hengel - Buffalo (Junior)
Garett Monroe - Buffalo (Senior)
Dane Abrams - Star Valley (Senior)
Tyler Ouellette - Powell (Senior) (2013 selection)
Kyle Leemon - Lander (Senior) (2012 and 2013 selection)
Mid-Fielders:
Josh Golmore - Jackson (Junior)
Juan Morillon - Jackson (Junior) (2012 and 2013 selection)
Cesar Garcia - Rawlins (Senior)
Mitchell Wilcox - Buffalo (Junior)
James Musselman - Buffalo (Junior) (2013 selection)
Brian Burton - Star Valley (Senior)
Eli Lowham - Lander (Senior)
Daniel Bolding - Lander (Junior) (2013 selection)
Defenders:
Adam Arredando - Lander (Senior)
Casey Winger - Lander (Senior)
Chandler Rodriguez - Buffalo (Senior)
Eric Pantuso - Star Valley (Senior)
Danny Becerra - Jackson (Sophomore)
Jimmy Hessler - Jackson (Junior)
Jordan Steckler - Cody (Senior)
Noah Katz - Powell (Senior)
Goalies:
Zach McIsaac - Cody (Freshman)
Creel Smith - Jackson (Senior)
Alex McAnelly - Torrington (Senior)
3A Upperclassman of the Year: Kyle Leemon - Lander
3A Underclassman of the Year: Daniel Bolding - Lander. There was some confusion at first, because the original email we got from the WCA said Daniel Lobera, then after checking with a number of coaches, it was determined that it was Bolding.