Wyoming High School Boys Track And Field All-State 2016
The best Wyoming High School athletes in the state for the 2016 Boys Outdoor Track and Field season, have been named by the Wyoming Coaches Association.
There is no voting for all-state.
The honor goes to the top 2 in each individual event, and the winning relay team.
4A:
Zach Clark- Campbell County
Josh Hughes - Campbell County
Logan Myers - Campbell County
Kenyon Nunez - Campbell County
Madden Pikula - Campbell County
Zach Taylor - Campbell County
Dawson Cooley - Cheyenne Central
Jacob Forkner - Cheyenne Central
Eric Lundgren - Cheyenne Central
Elliott Miller - Cheyenne Central
Kyler Freeman - Cheyenne East
Cole Jensen - Cheyenne East
Drazen Moratzka - Cheyenne East
Tyler Peeples - Cheyenne East
Justus Whitmire - Cheyenne East
Cody Allen - Cheyenne South
William Nolan - Cheyenne South (All-State in 2015)
Vladimir Allred - Evanston
Kye Odde - Evanston
Michael Choma - Kelly Walsh
Lamont Frisby - Kelly Walsh
David Gray - Kelly Walsh
Trey Jennings - Kelly Walsh
Joel Strube - Kelly Walsh
Reid Baty - Laramie
Chris Henry - Laramie (All-State in 2015)
McCade Johnson - Laramie
Alec Richardson - Riverton
Preston Portillo - Rock Springs
Brian Gonda - Sheridan
Tymer Goss - Sheridan
Jared McCafferty - Sheridan
J.T. Vrieswyk - Sheridan
3A:
Cody Clason - Buffalo
Tristan Hepp - Buffalo (All-State in 2015)
Cody Milmine - Buffalo
Trey Schroefel - Buffalo
Marc Wodahl - Buffalo
Brennen Blaylock - Cody
Brady Erickson - Cody
Gavin Holeman - Cody
Kaleb Rentz - Cody
Brody Smith - Cody (All-State in 2014 and 2015)
Tyrel Leman - Douglas (All-State in 2015)
Vaugn Moskop - Douglas
Harley Rhoades - Douglas
Chase Vialpando - Douglas (All-State in 2015)
Brent Snyder - Lovell (All-State in 2015)
Zach Winer - Pinedale
Shane Henderson - Star Valley (All-State in 2015)
Wesley Kallgren - Star Valley
Wyatt Peck - Star Valley
Asefa Wetzel - Star Valley
Logan Harris - Torrington (All-State in 2015)
Thain Koger - Wheatland
Kyle Pollock - Wheatland (All-State in 2014 and 2015)
Roman Smith - Wheatland
Hoyt Nicholas - Worland
2A:
Colton Bates - Big Horn
August Dow - Big Horn
Charlie Ringley - Big Horn (All-State in 2015)
Colton Williams - Big Horn
Zane Meisner - Big Piney
Klayton Clark - Burns
Louis Failoni - Kemmerer
Charles Lallatin - Lyman
Logan Lamar - Niobrara County
Jorge Garcia - Pine Bluffs (All-State in 2015)
Kyle Jeffres - Pine Bluffs
Wyatt Norman - Pine Bluffs
Hunter Thompson - Pine Bluffs
Dylan Roberts - Riverside (All-State in 2015)
Jonathan Allred - Rocky Mountain (All-State in 2015)
Cole Simmons - Rocky Mountain
Gehrig Sweat - Rocky Mountain
Zac Zier - Rocky Mountain
Zac Pickinpaugh - Shoshoni
Wyatt Ramsey - Shoshoni
Jeff Burroughs - Southeast
Chase Lovercheck - Southeast
Cort Ingalls - Sundance (All-State in 2015)
Cody Bjorhus - Thermopolis (All-State in 2015)
Tyler Cornwell - Thermopolis (All-State in 2014)
Jacob Hart - Thermopolis (All-State in 2015)
Domanic Jensen - Thermopolis (All-State in 2014 and 2015)
Brennan Kutterer - Tongue River
Keilyn Bell - Wyoming Indian
Caleb Sanchez-Roman - Wyoming Indian
Natuin Trosper - Wyoming Indian
Jared White - Wyoming Indian
1A:
Rick Nate - Cokeville
Zak Rose - Dubois
Clancy Gines - Farson-Eden
Lain Mitchelson - Farson-Eden
Seth Frederick - Guernsey-Sunrise (All-State in 2014 and 2015)
Jason Nowak - H.E.M.
Wyatt Phillips - H.E.M.
Aaron Scott - H.E.M.
Brandon Scott - H.E.M.
Hayden Fauber - Kaycee (All-State in 2015)
Taylor Rouse - Kaycee (All-State in 2014 and 2015)
Landen Fuller - Lingle-Ft. Laramie
Tyler Hunt - Lingle-Ft. Laramie (All-State in 2015)
Justice Madayag - Lingle-Ft. Laramie
Colten Wunder - Lingle-Ft. Laramie
J.D. Corson - Little Snake River
Slater Kaisler - Little Snake River
Carter Johnson - Meeteetse
Kaleb Smith - Midwest
Devlon Adams - Upton (All-State in 2014 and 2015)
Dillon Barritt - Upton
Chase Beyl - Upton (All-State in 2015)
Dawson Butts - Upton (All-State in 2015)
Rourke McPeters - Upton
Hunter Woodard - Upton (All-State in 2014 and 2015)