It's time for the boys of fall to try to become champions!

Scroll down for poll questions!

4A:

First Round:

Friday, October 27:

#1 Sheridan 54 #8 Cheyenne Central 7

#4 Kelly Walsh 30 #5 Thunder Basin 12

#3 Cheyenne East 50 #6 Rock Springs 15

#2 Natrona 44 #7 Laramie 6

Semi-Finals:

Friday, November 3:

Sheridan 28 Kelly Walsh 7

Natrona 44 Cheyenne East 0

Championship:

Sheridan 28 Natrona 14

 

3A:

Rawlins lost the 3-way coin flip vs. Buffalo and Douglas and drops to East #4 seed.

Buffalo gets #2 East seed over Douglas due to head-to-head win.

Green River gets #2 West seed over Cody, due to head-to-head win.

Worland gets #4 West seed over Evanston, due to head-to-head win.

First Round:

Friday, October 27:

(#1E) Torrington 46 (#4W) Worland 21

(#2W) Green River 28 (#3E) Douglas 7

(#3W) Cody 27 (#2E) Buffalo 0

(#1W) Star Valley 62 (#4E) Rawlins 0

Semi-Finals:

Friday, November 3:

Torrington 17 Green River 13

Cody 31 Star Valley 21

Championship:

Cody 20 Torrington 0

 

2A:

First Round:

Mountain View gets West #1 seed over Big Piney due to head-to-head win.

Friday, October 27:

(#1E) Glenrock 61 (#4W) Lovell 6

(#2W) Big Piney 42 (#3E) Newcastle 14

(#2E) Wheatland 37 (#3W) Greybull 6

(#1W) Mountain View 45 (#4E) Thermopolis 0

Semi-Finals:

Friday, November 3:

Glenrock 30 Big Piney 27

Mountain View 45 Wheatland 0

Championship:

Mountain View 35 Glenrock 28

 

1A:

First Round:

Friday, October 27:

(#1E) Pine Bluffs 58 (#4W) Saratoga 0

(#3E) Upton-Sundance 39 (#2W) Rocky Mountain 22

(#2E) Big Horn 51 (#3W) Wind River 0

(#1W) Cokeville 42 (#4E) Southeast 0

Semi-Finals:

Friday, November 3:

Pine Bluffs 14 Upton-Sundance 7

Big Horn 12 Cokeville 7

Championship:

Pine Bluffs 20 Big Horn 16

 

6-Man:

Little Snake River lost 3-way coin flip vs. Farson-Eden and Burlington and drops to West #3 seed.

Farson-Eden gets West #1 seed over Burlington, due to head-to-head win.

Guernsey-Sunrise lost 3-way coin flip vs. H.E.M. and Midwest and drops to East #4 seed.

H.E.M. gets East #2 seed over Midwest, due to head-to-head win.

First Round:

Friday, October 27:

(#1E) Kaycee 77 (#4W) Meeteetse 0

(#2W) Burlington 52 (#3E) Midwest 22

(#3W) Little Snake River 75 (#2E) H.E.M. 13

(#1W) Farson-Eden 73 (#4E) Guernsey-Sunrise 24

Semi-Finals:

Friday, November 3:

Kaycee 47 Burlington 38

Farson-Eden 50 Little Snake River 32

Championship:

Kaycee 55 Farson-Eden 30