Most teams should be working on their second run through conference play by now.

Monday, October 9:

Class 1A:

Glendo 3 Chugwater 0 (25-19, 25-21, 25-16)

Tuesday, October 10:

Class 3A:

Worland 3 Thermopolis 0 (25-17, 25-15, 25-20)

Torrington 3 Scottsbluff, NE 0 (26-24, 25-20, 25-20)

Class 1A:

Guernsey-Sunrise JV 3 Glendo 1 (25-14, 25-13, 22-25, 25-22)

Inter-Class:

(#3 3A) Lyman 3 (#5 4A) Green River 2 (24-26, 20-25, 25-15, 26-24, 15-7)

3A Lander 3 2A Kemmerer 1 (25-22, 25-22, 19-25, 25-18)

Thursday, October 12:

Class 4A:

#1 Laramie 3 Cheyenne South 0 (25-18, 25-23, 25-18)

Class 3A:

#1 Rawlins 3 Thermopolis 0 (25-17, 25-16, 25-19)

#3 Lyman 3 #4 Star Valley 0 (25-21, 25-22, 25-22)

#5 Cody 3 Powell 0 (25-16, 25-20, 25-16)

Buffalo 3 Worland 1 (25-21, 23-25, 25-20, 27-25)

Riverton 3 Lander 0 (25-17, 25-13, 25-17)

Class 2A:

Big Horn 3 Tongue River 0 (25-25-22, 25-21, 29-27)

Upton 3 Moorcroft 1 (21-25, 25-23, 25-18, 25-20)

Class 1A:

#2 Encampment 3 Rock River 0 (25-11, 26-24, 25-23)

Edgemont, SD 3 Hulett 1 (25-22, 25-21, 19-25, 25-14)

Kaycee 3 Midwest 0 (25-23, 25-15, 25-21)

Saratoga 3 Walden, CO North Park 0 (25-22, 25-20, 25-20)

Burns JV 3 Chugwater 0 (25-19, 25-15, 25-23)

Inter-Class:

2A Glenrock 3 3A Wheatland 0 (25-9, 25-20, 25-10)

3A Pinedale 3 2A Kemmerer 1 (25-14, 25-27, 25-14, 25-9)

Friday, October 13:

Class 4A:

#2 Kelly Walsh 3 Rock Springs 0 (25-12, 25-12, 25-19)

Sheridan 3 #3 Cheyenne East 2 (22-25, 12-25, 25-20, 26-24, 15-13)

#4 Thunder Basin 3 Cheyenne South 0 (25-10, 25-8, 25-10)

Natrona 3 #5 Green River 0 (25-21, 29-27, 25-21)

Campbell County 3 Cheyenne Central 1 (25-16, 17-25, 25-21, 25-21)

Evanston 3 Jackson 0 (25-11, 25-8, 25-17)

Class 3A:

#2 Douglas 3 Wheatland 0 (25-18, 25-18, 25-19)

#3 Lyman 3 Pinedale 0 (25-12, 25-22, 25-17)

#4 Star Valley 3 Mountain View 1 (25-17, 25-18, 21-25, 25-14)

Torrington 3 Newcastle 0 (25-11, 25-12, 25-15)

Class 2A:

#1 Sundance 3 Moorcroft 0 (25-9, 25-19, 25-12)

#2 Wright 3 Upton 1 (24-26, 25-17, 25-14, 25-13)

#4 Pine Bluffs 3 #3 Southeast 0 (25-19, 26-24, 25-23)

Greybull 3 Rocky Mountain 0 (26-24, 28-26, 25-13)

Shoshoni 3 Riverside 1 (25-20, 22-25, 25-19, 25-17)

Class 1A:

#1 Cokeville 3 Saratoga 0 (25-19, 25-11, 25-17)

#2 Encampment 3 Walden, CO North Park 0 (27-25, 25-9, 25-16)

#3 Little Snake River 3 Farson-Eden 0 (25-17, 25-22, 25-16)

#4 Lingle-Ft. Laramie 3 Guernsey-Sunrise 0 (25-11, 25-13, 25-9)

#5 Burlington 3 St. Stephens 0 (25-23, 25-19, 25-14)

Hulett 3 Arvada-Clearmont 1 (25-15, 22-25, 25-11, 25-21)

Meeteetse 3 Ten Sleep 0 (25-15, 25-21, 25-18)

Inter-Class:

(#5 3A) Cody 3 2A Lovell 0 (25-9, 25-6, 25-13)

2A Wyoming Indian 3 1A H.E.M. 2 (25-22, 20-25, 25-15, 22-25, 15-12)

Saturday, October 14:

Class 4A:

#1 Laramie 3 #4 Thunder Basin 2 (25-15, 14-25, 25-21, 20-25, 15-8)

#2 Kelly Walsh 3 #5 Green River 0 (25-18, 25-21, 25-14)

Campbell County 3 #3 Cheyenne East 1 (28-26, 25-16, 21-25, 28-26)

Sheridan 3 Cheyenne Central 2 (19-25, 21-25, 25-14, 27-25, 16-14)

Natrona 3 Rock Springs 0 (25-20, 25-17, 26-24)

Class 3A:

#1 Rawlins 3 Newcastle 0 (25-16, 25-9, 25-10)

Class 2A:

#1 Sundance 3 Tongue River 0 (5-11, 25-18, 25-15)

#2 Wright 3 Big Horn 0 (25-15, 25-17, 25-19)

Glenrock 3 #3 Southeast 2 (25-15, 26-24, 14-25, 23-25, 15-13)

#5 Big Piney 3 Wyoming Indian 0 (25-10, 25-15, 25-14)

#5 Big Piney 3 Wind River 1 (25-11, 25-19, 23-25, 25-18)

Lusk 3 Burns 1 (25-14, 25-12, 22-25, 25-21)

Lovell 3 Rocky Mountain 0 (25-22, 33-31, 25-22)

Greybull 3 Shoshoni 0 (25-22, 25-22, 25-21)

Wind River 3 Kemmerer 1 (15-25, 25-21, 27-25, 25-19)

Kemmerer 3 Wyoming Indian 0 (25-9, 25-17, 25-12)

Class 1A:

#3 Little Snake River 3 #2 Encampment 2 (26-24, 24-26, 27-29, 26-24, 15-9)

#5 Dubois 3 St. Stephens 0 (25-16, 25-7, 25-11)

Arvada-Clearmont 3 Midwest 2 (26-24, 25-12, 20-25, 26-28, 15-6)

H.E.M. 3 Arvada-Clearmont 0 (25-21, 25-10, 25-23)

H.E.M. 3 Midwest 0 (25-20, 25-14, 25-17)

Kaycee 3 Ten Sleep 2 (26-24, 21-25, 25-22, 27-29, 15-12)

Farson-Eden 3 Manila, UT 0 (25-23, 25-13, 25-17)

Inter-Class:

(#4 2A) Pine Bluffs 3 (#4 1A) Lingle-Ft. Laramie 1 (25-19, 25-21, 23-25, 25-19)