Wyoming High School Volleyball Standings: Oct. 4, 2015
There's about one month to go, until state champions are crowned.
Here are the standings for games played up to and including October 4th.
A number of scores are missing.
Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.
4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Cheyenne East 4-0, 22-1
Gillette 4-1, 18-8
Sheridan 3-2, 9-16
Laramie 2-2, 9-13
Cheyenne Central 0-4, 4-17
Cheyenne South 0-4, 1-15
4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Green River 4-1, 15-7
Natrona 4-1, 18-8
Kelly Walsh 3-2, 19-8
Evanston 3-2, 15-5
Riverton 1-4, 10-13
Rock Springs 0-5, 8-14
3A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Buffalo 2-2, 13-6
Worland 2-2, 13-7
Douglas 2-2, 12-12
Newcastle 2-2, 8-12
3A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Glenrock 4-0, 8-11
Rawlins 3-1, 16-7
Wheatland 1-3, 6-13
Torrington 0-4, 7-12
3A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Cody 2-1, 11-8 (scores missing)
Powell 2-1, 7-10
Lander 1-2, 1-15 (scores missing)
Lovell 1-2, 16-5
3A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Star Valley 3-0, 8-7 (scores missing)
Jackson 3-1, 14-5
Mountain View 1-3, 7-10
Pinedale 0-3, 4-8 (scores missing)
2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Wright 3-0, 22-1
Big Horn 3-0, 13-10
Sundance 2-2, 11-12
Tongue River 1-3, 8-15
Moorcroft 0-4, 4-17
2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Pine Bluffs 5-0, 10-7
Southeast 1-2, 12-5
Saratoga 1-2, 8-7
Burns 1-2, 4-12
Lusk 1-3, 4-14
2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Shoshoni 3-0, 14-4
Thermopolis 2-1, 5-14
Greybull 2-2, 14-7
Riverside 1-2, 3-13
Rocky Mountain 0-3, 1-18
2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Lyman 3-0, 13-3
Kemmerer 3-0, 9-6
Wind River 1-2, 9-7
Big Piney 1-2, 6-8
Wyoming Indian 0-4, 5-11
1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Kaycee 4-0, 18-3
Upton 2-2, 9-10
Hulett 2-2. 8-11
Midwest 1-2, 4-13
Arvada-Clearmont 0-3, 0-16
1A Southeast:
Lingle-Ft. Laramie 11-6
Rock River 9-6
H.E.M. 9-7
Glendo 5-4
Guernsey-Sunrise 6-13
1A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Burlington 4-0, 9-9
Dubois 2-2, 8-7
Meeteetse 1-1, 5-11
Ten Sleep 1-2, 5-10
St. Stephens 0-3, 0-10
1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Encampment 3-0, 14-1
Little Snake River 2-1, 12-3
Cokeville 0-2, 9-11
Farson-Eden 0-2, 6-9